Co to jest petting Poznaj najpopularniejsze sposoby pettingu!

Co to jest petting? Poznaj najpopularniejsze sposoby pettingu!

Niemalże wszyscy wiedzą, jak ważne są stosunki seksualne, nie tylko dla naszego zdrowia psychicznego, ale również fizycznego. Każda aktywność seksualna dostarcza satysfakcji, uwalnia hormony szczęścia, a także pozwala na zacieśnianie więzi z partnerem, jednakże warto wiedzieć, że niekoniecznie należy zamykać się tylko na seks, świetną alternatywą może być petting.

Czym jest petting?

Najprościej rzecz ujmując, petting oznacza szeroko rozumiane pieszczoty, które mają zapewniać bardzo podobne odczucia do stosunku seksualnego. Co ciekawe, wiele osób deklaruje, że zdecydowanie woli petting od seksu, ponieważ uważają, że jest ciekawszy i można go bardziej urozmaicać. Mimo, że w pettingu nie dochodzi do bezpośredniego wprowadzenia penisa do pochwy, to bez problemu można osiągnąć orgazm.

Czym jest petting

Czym jest petting

Jak uprawiać petting?

Wiele osób korzysta z tej formy zbliżenia do partnera, nawet o tym nie wiedząc, ponieważ często przychodzi to naturalnie. Petting głównie polega na dotykaniu drugiej osoby, szczególnie w strefach erogennych, całowaniu, delikatnym podgryzaniu. Można go porównać do gry wstępnej, ponieważ jest powolny i subtelny, a każdy jego kolejny etap to intensywniejsze pieszczoty i odkrywanie kolejnych części ciała. Bardzo popularne jest również ocenianie się, nawet odwzorowywanie pozycji seksualnych, jednak pozostając w ubraniu lub bieliźnie.

Najpopularniejsze pieszczoty zaliczane do pettingu

  • Odwzorowywanie czynności towarzyszących stosunkowi seksualnemu przez ubrania lub bieliznę,
  • Wzajemna masturbacja,
  • Stymulacja z wykorzystaniem zabawek seksualnych,
  • Naśladowanie stosunku poprzez poruszanie penisem między pośladkami, czy też udami.
Najpopularniejsze pieszczoty zaliczane do pettingu

Najpopularniejsze pieszczoty zaliczane do pettingu

Są to tylko przykładowe sposoby na uprawianie pettingu, tak naprawdę do tej formy aktywności seksualnej należy niemalże wszystko, co nie wymaga bezpośredniego kontaktu narządów płciowych, ale pobudza partnera pod względem seksualnym. Ogromna ilość kobiet podkreśla, że to właśnie podczas pettingu osiągają pełną satysfakcję, a tradycyjny seks nie jest dla nich tak podniecający. Petting jest bardzo dobrym sposobem na rozpoczęcie bliskich kontaktów z nowym partnerem lub urozmaicenie życia seksualnego w stałym związku.

Czy podczas pettingu można zajść w ciąże?

Najczęściej to pytanie pojawia się w głowach młodych par, które dopiero rozpoczynają życie seksualne i obawiają się każdego bliższego kontaktu. Petting jest dobrą alternatywą, jeśli chcemy rozładować napięcie, a przy okazji nie jesteśmy gotowi na seks lub obawiamy się wpadki. Podczas pettingu jest bardzo niskie prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, ponieważ nie dochodzi do wprowadzenia penisa do pochwy, a często nawet partnerzy pozostają ubrani.

Niestety nie należy zapominać o tym, że praktycznie każdy kontakt dróg rozrodczych kobiety ze spermą może poskutkować ciążą, więc należy przykładowo uważać, czy przypadkiem partner nie wprowadził spermy do pochwy za pomocą palców. Co więcej, petting nie chroni całkowicie przed zarażeniem chorobą weneryczną. Petting wydaje się dość bezpieczną formą stosunku, jednak warto zachować przy nim odpowiednią ostrożność. Nie powinno się rezygnować z odpowiednich zabezpieczeń, a w razie potrzeby warto wykonać test ciążowy.

Podsumowując, petting jest tak naprawdę dla każdego, gdyż istnieje wiele sposobów na jego uprawianie. Szczególnie może pomóc osobom, które z różnych powodów, np. zdrowotnych muszą zachować wstrzemięźliwość seksualną lub po prostu nie chcą, aby doszło do penetracji i nie wiedzą, jak mogą rozładować swoje i partnera napięcie seksualne.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij