hydrofory do wody

Czym są i jak działają hydrofory do wody?

Posiadając dom prywatny lub przestrzeń użytkową, istnieje duże zapotrzebowanie na dostęp do bieżącej wody. Jednak nie z każdego miejsca można podłączyć się do sieci wodociągowej, na przykład do wodociągów miejskich. W takiej sytuacji, właściciele działek często sięgają po rozwiązanie, jakim jest studnia. Aby proces pobierania z niej wody był komfortowy i nie sprawiał problemów, warto zaopatrzyć się w hydrofory do wody – link . Jednak przed decyzją dotyczącą zakupu warto zrobić małe rozeznanie.

Czym jest hydrofor?

Hydrofor to w najprostszym rozumieniu zestaw urządzeń, w którym znajduje się pompa, zestaw ciśnieniowy, przekaźnik ciśnieniowy oraz zawory. To urządzenie umożliwia wygodne pobieranie wody pitnej. Dzięki zestawowi hydroforowemu niezależnie od wysokości budynku, woda będzie posiadała prawidłowe ciśnienie w każdym kranie. Zarówno na parterze, jak i na najwyższych piętrach. Głównym zadaniem hydroforu jest stabilizacja ciśnienia w rurach i w wielu przypadkach okazuje się niezbędnym sprzętem, bez którego korzystanie ze studni może sprawiać problemy.

Hydrofory do wody – jak to działa?

Za efektem, jaki daje ten zestaw, stoi bardzo prosty sposób działania, opierający się na zasadach fizyki. Cały system polega na tym, że ze studni pobierana jest woda, dzięki znajdującej się w zestawie pompie. Następnie zostaje ona przekazana do zbiornika, w którym znajduje się już powietrze. Prowadzi to do sytuacji, że wraz ze wzrostem ilości napływającej wody, rośnie ciśnienie powietrza. Pompa ma za zadanie pompować taką ilość wody, aby ciśnienie w zbiorniku osiągnęło pożądany efekt. Gdy tak się stanie, pompa automatycznie się wyłącza. Po odkręceniu kranu zawarte w zbiorniku powietrze wypycha wodę, tym samym obniżając wartość ciśnienia w zbiorniku. Gdy spadnie ono poniżej odpowiedniego poziomu, pompa z powrotem się uruchamia i cały proces zaczyna się od nowa.

Dobór odpowiedniego zestawu hydroforowego zależy od zapotrzebowania właściciela danej działki. Na rynku dostępne są różne pojemności tych zbiorników, które mieszczą się w przedziale od kilku litrów do nawet 100 litrów. Należy pamiętać, że im większa pojemność zbiornika, tym w większych odstępach czasowych nastąpi uruchomienie pompy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij