https://www.koba.pl/program-tv/

Jak spędzać czas na kwarantannie? Poznaj ciekawe sposoby zarówno produktywne, jak i niekoniecznie

Jeszcze niedawno słyszeliśmy, że pokonaliśmy koronawirusa stąd też wybory prezydenckie się odbyły, a obecnie słyszymy informacje, że zbliża się czwarta fala i to jeszcze wariant Delta. Swego czasu mówiono, że będąc zaszczepionym nie będzie odbywało się kwarantanny, a teraz znowu obostrzenia się zmieniają. Można więc sądzić, że większość z nas prędzej czy później owa kwarantanna dopadnie. Warto już teraz pomyśleć, jak spędzać wtedy ten nadmiar wolnego czasu. Poznajcie ciekawe sposoby zarówno produktywne, jak i niekoniecznie.

Nadrabianie zaległości…w serialach. Sprawdź program tv

Wiele mówi się o tym, że nie należy oglądać dużo tv. Ale bądźmy szczerzy, kto ma czas na oglądanie? Nikt, no chyba, że otrzyma wątpliwą przyjemność, jaką jest kwarantanna. Cóż, wtedy czasu wolnego jest aż zanadto dużo. Ale skoro zawsze narzeka się na brak czasu, to teraz można ponarzekać na jego nadmiar. Ale zamiast narzekania można zrobić coś innego i wykorzystać ten czas może niekoniecznie produktywnie, ale na pewno miło, choćby na oglądaniu seriali. Jeżeli macie Netflix, to polecamy Wam „Outlander” – to połączenie serialu historycznego z romansem (sami siebie okłamujemy, bo to typowy romans, ale ciekawy). Sprawdźcie też program tv, w którym również możecie znaleźć ciekawe propozycje. Trafnym wyborem może być „Opowieść podręcznej”, choć tematyka tego serialu niestety staje się coraz bardziej aktualna. Ale możecie też „pójść” w lekkie komedie i postawić na sitcomy. Każdemu polecamy chyba najlepszy serial wszech czasów, czyli: „Co ludzie powiedzą?” Ale w programie tv znajdziecie też propozycje amerykańskie np. „Świat według Bundych” czy „Współczesna rodzina”. Jest co oglądać, zatem czas na kwarantannie może minąć bardzo szybko.

Trochę rozrywki nie zaszkodzi

program tv

Gdy już przejrzycie program tv i zwyczajnie nie będziecie mieć ochoty na dalsze oglądanie, możecie postawić na nieco inną rozrywkę, a dokładnie na gry, ale planszowe. Warto wybrać takie planszówki, w które może grać cała rodzina. Pamiętajcie też, aby gry wywoływały salwy śmiechu i uśmiech na Waszych twarzach, a nie były jedynie rywalizacją. Jeżeli nie macie takich planszówek, to zawsze całą rodziną możecie przygotować własną grę i wymyślić zasady. Dzięki temu spędzicie czas wspólnie, a przy tym będziecie świetnie się bawić.

Nauka – samorozwój ma znaczenie

Narzekamy, że nie mamy czasu na naukę nowych rzeczy czy zdobywanie nowej wiedzy. Zatem, gdy zyskacie przymusowe wolne, to, zamiast spędzać czas tylko bezproduktywnie, możecie postawić na coś bardziej produktywnego, a więc na naukę. Wiele osób nie potrafi gotować, dlatego też wolny czas warto wykorzystać właśnie na zdobywanie wiedzy i realnych umiejętności, by nie musieć ciągle się żywić jedzeniem śmieciowym, przez które potem narzeka się na wagę. Możecie też poznać tajniki zdrowej kuchni czy nauczyć się piec ciasta. Choć w przypadku tego ostatniego może się okazać, że po kwarantannie będziecie mieć kilka kilo do przodu, a więc lepiej nauczyć się gotować zdrowe posiłki niż piec kaloryczne ciasta. Wolny czas warto wykorzystać na podszkolenie języków obcych, a może raczej na przypomnienie podstaw. Możliwości jest wiele. Warto też czytać książki. Jest tyle świetnych nowości, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Ruch, ale w domu – postaw na ćwiczenia, taniec oraz zabawę

Cóż, jeżeli do tej pory prowadziliście aktywny tryb życia, to rzeczywiście bardzo odczujecie kwarantannę. Niemożność pójścia na siłownie czy jogging może doskwierać. Ale jeżeli macie ogródek, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by wyjść i poćwiczyć. A jeżeli nie macie, to przecież możecie ćwiczyć w domu. Wystarczy tylko włączyć filmik z treningiem i już można oddać się aktywnościom. Ale możecie pójść o krok dalej, czyli połączyć ćwiczenia z tańcem i postawić na zumbę. Codzienny trening nawet dwudziestominutowy jest niezbędny, by zachować lepsze samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Warto urządzić jeszcze imprezę. Pewnie zastanawiacie się jak, skoro macie kwarantannę. Otóż nic trudnego. Wystarczy tylko połączyć się ze znajomymi przez sieć i już można wspólnie, choć na odległość, spędzać czas.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij