Jak udekorować dom na przyjęcie w stylu eko?

Ostatnio panuje trend ekologiczny, dlatego urządzając przyjęcie urodzinowe, rocznicowe czy jakiekolwiek inne warto postawić na styl eko. Potrzebne będą na pewno potrawy z eko składnikami, które warto wykonać samodzielnie, choć ostatecznie można zamówić również catering. W końcu trzeba będzie zająć się jeszcze dekoracją domu, zarówno stołu, jak i okien czy salonu, gdzie będzie się ono odbywać. Poznajcie nasze pomysły na ozdoby na przyjęcie w stylu eko.

Eko to korzystanie z darów natury – stwórz stroiki z opadłych lub przyciętych gałązek iglaków, a także orzechów i szyszek

Pierwsza propozycja to stroiki. Mogą być to stroiki na drzwi ułożone w formie wieńca albo też niewielkie stroiki, które można postawić przy każdym nakryciu na stole. W każdym przypadku potrzebne będą przycięte gałązki drzew iglastych. Ich pozyskanie wcale nie musi być trudne, bo wystarczy tylko obciąć bardzo rozrastające się drzewa czy krzewy iglaste w swoim ogrodzie. Ich formowanie zapewnia większą estetykę, a ty w myśl filozofii no waste wykorzystujesz, to co zostało obcięte. Iglaki zrzucają też szyszki, a jeśli w ogrodzie masz orzech włoski, który nie nadaje się do spożycia, choćby ze względu na zawilgocenie, to także możesz te dary natury wykorzystać. Wystarczy, że je osuszysz, a następnie możesz je przykleić do stroika klejem żywicznym bądź przyszyj, wcześniej wywiercając odpowiednie otwory. Aby dodać takiemu stroikowi nieco więcej kolorów wykorzystaj wysuszone w suszarce kawałki jabłek, a także jarzębinę.

Eko to energooszczędność – Wykorzystaj dekoracyjne żarówki LED na różne sposoby

Skoro stroiki mamy już gotowe, to warto zadbać o odpowiedni nastrój. Gdy masz zamiar zadbać o oprawę muzyczną w naturalnej odsłonie, to znaczy utwory wykonywane na instrumentach, to możesz dopełnić wnętrze dekoracyjnymi żarówkami LED, które wkręcisz do różnych opraw oświetleniowych. Świeczki LED sprawdzą się w żyrandolach. Z kolei do kinkietów możesz wybrać żarówki LED RGB z możliwością sterowania kolorów lub dekoracyjne żarówki LED do domu z efektem płomienia czy też mieniących się niczym gwieździste niebo drobinek. Sprawdzą się też modele z efektem ściemniania. W ten sposób można tworzyć nastrój podczas poszczególnych utworów granych na gitarach klasycznych czy skrzypcach. Koncert w wersji unplagged zdecydowanie będzie w stylu eko. Przy okazji źródła światła zapewnią energooszczędność. Warto umieścić je w takich miejscach, by móc później z nich korzystać na co dzień, choć oczywiście można wymienić żarówkę na jeden wieczór, a potem schować w bezpiecznym miejscu do kolejnego wykorzystania.

Eko to no waste – stwórz świeczniki z małych szklanych naczyń po jogurtach, a także płyty korkowej

Ponieważ eko to także no waste, możesz stworzyć tradycyjne świeczniki i wykorzystać małe, szklane opakowania, np. po jogurtach. Niektóre firmy stawiają na takie opakowania, co nie znaczy, że muszą one od razu wylądować w kontenerze na szkło. Można je umyć, a następnie w odpowiedni sposób udekorować. Jeśli została Ci jeszcze płyta korkowa z ostatniego remontu sypialni czy pokoju dziecka, to ten naturalny materiał można przykleić od zewnątrz ib wewnątrz owego improwizowanego świecznika. Oczywiście musi tam jeszcze zmieścić się świeczka. I tak niewielkie świeczniki, które można postawić przy każdym nakryciu są już gotowe.

Wybierz lniane i bawełniane zasłony oraz firany, a także przygotuj papierową lub szklaną zastawę

Kolejny krok to udekorowanie okien. Oczywiście zamiast poliestrowych materiałów, warto wybrać te naturalne, które łatwo poddawane są recyklingowi, a także biodegradowalne. Lniane zasłony i bawełniane firana doskonale się sprawdzą. Ta druga może mieć strukturę siatki, a tym samym przepuszczać sporo światła. Zasłon użyjesz gdy słońce będzie zbyt oślepiające, choć oczywiście możesz skorzystać także z tradycyjnych rolet. Na stole znajdzie się szklana lub papierowa zastawa. Ta ostatnia jest wprawdzie wygodna, ale jednak po co przyczynić się do wycinania kolejnych połaci lasów, co z tego że materiał jest biodegradowalny. Lepiej zdecydować się na trwałą zastawę szklaną, choć oczywiście papierowa będzie sto razy lepsza od plastikowej.

Na koniec warto podkreślić, że impreza w stylu eko to taka na której nic się nie marnuje. Zatem zawczasu zaplanuj wywiezienie resztek pokarmów do specjalnych miejskich lodówek dla potrzebujących, jeśli takowe są w Twoim mieście albo chociaż rozdziel gościom na wynos to co zostało, aby niczego nie wyrzucać, bo eko to także niemarnowanie żywności.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij