Styl napisany naturalnością, czyli jak dobrze wyglądać bez makijażu, a może to niemożliwe?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że aktualnie wiele osób nie stawia na naturalność. Usta jak karpie, do tego maksimum botoksu, który niemal wylewa się z twarzy, a jakby tego było mało to jeszcze silikon. To ostatnie dotyczy nie tylko kobiet, bo owszem niektóre panie decydują się na silikonowe piersi, ale panowie preferują implanty policzków i bicepsów. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że choć widać u tych osób ingerencję chirurgów plastycznych, to nadal zaprzeczają, twierdząc, że owe zmiany nastąpiły na skutek diety (sic!). A co byście powiedzieli na styl napisany naturalnością. Czy można dobrze prezentować się bez makijażu?

Bądź sobą zawsze i wszędzie

Kanony piękna się zmieniają, ale znowu i to bardzo powoli dochodzi do głosu ruch stawiający na naturalność. Oczywiście to zrozumiałe, że większości z nas zależy, by dobrze się prezentować, jednak tutaj należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy usta niczym karp są tego przykładem? Zapewne nie! Czasami można odnieść wrażenie, że wyjście do sklepu po pieczywo bez makijażu jest już aktem odwagi, a pojawienie się w pracy bez makijażu aktem niemałego heroizmu, co oznacza, że ten świat nie zmierza w dobrym kierunku, skoro ciągle zastanawiamy się czy dobrze wyglądamy. Niestety dochodzi już do tego stopnia absurdu, że przestaje być ważne jacy jesteśmy, a liczy się to, jak wyglądamy i ubrania jakich marek mamy na sobie. Oczywiście każdy ma prawo wyglądać jak chce, ale jednak nie można zapominać, że absurdalne jest ocenianie innych pod kątem tego, czy wpisują się w aktualne trendy. Zasada jest prosta: chcesz wyglądać jak karp i robisz to dla siebie – to jest to ok, ale jeżeli wolisz naturalna odsłonę siebie, to także masz do tego pełne prawo i nikt nie może Cię krytykować.

Jak zadbać o siebie?

W myśl jakże słusznej zasady, że każdy jest piękny i to niezależnie od tego jak wygląda i co nosi, trzeba pamiętać, że wszystko, co robicie ze sobą, powinniście robić dla siebie i tylko dla siebie. Zatem jeżeli lubicie totalny makijaż czy tatuaże, to oczywiście jest to dobry wybór, a to dlatego, że robicie to dla siebie. Oczywiście możemy podpowiedzieć Wam kilka rad, dzięki którym będziecie jeszcze bardzie zadowoleni ze swojego wyglądu, ale znowu zasada jest jedna, czyli musicie to zrobić dla siebie. Styl napisany naturalnością wcale nie jest trudny do osiągnięcia, bo wystarczy tylko, że postawcie na odpowiednim dietę. Tak nie chodzi tylko o samą pielęgnację, lecz o zadbanie o właściwe odżywianie się, następnie wprowadzenie codziennej aktywności. W ten sposób można poprawić stan skóry, ale też stan włosów, co oczywiście bardzo szybko przekłada się na to, że będziecie lepiej czuć się w swoim ciele, a przy tym bardziej się sobie podobać.

Gdy natura poskąpiła…

Każdy z nas jest inny, ale nie oznacza to, że ktoś jest gorszy czy lepszy. Jednak nie oznacza to także, że nie można korzystać z dobrodziejstw, jakie daje fryzjerstwo czy kosmetologia, ale pod warunkiem, że nadal robicie to tylko i wyłącznie dla siebie, a nie dla kogoś innego. Jeżeli narzekać na cienkie i mało gęste włosy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zabieg przedłużania czy zagęszczania, ale wybierając tylko i wyłącznie doczepiane włosy naturalne. Jeżeli macie blizny po trądziku, to słusznym wyborem może być mezoterapia, albo też laserowe usuwanie blizn.

Gdy natura dobra nie jest

Oczywiście są rzecz naturalne, które są dobre, ale też takie, które są aktem barbarzyństwa. Jeżeli wybieracie doczepianie włosów naturalnymi włosami to jest to ok, ale pod warunkiem, że postawicie na włosy europejskie czy rosyjskie, bo kobiety otrzymują za ich sprzedaż pieniądze, natomiast nie należy wybierać włosów indyjskich, gdyż niekiedy kobiety zmuszane są do ich oddawania. Naturalne futra, to z kolei akt totalnego okrucieństwa i nie ma żadnego, nawet jednego i najmniejszego powodu, aby je wybierać.

Jak dobrze prezentować się bez makijażu? Oczywiście to proste, bo wystarczy tylko zaakceptować siebie, wszak dzięki temu, że dobrze czujecie się we własnej skórze, nie podejmujecie decyzji, aby niepotrzebnie ingerować w swojego ciało, choćby poprzez implanty.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij