Jak dobrze się golić? To wcale nie takie proste. Czas poznać najlepsze i sprawdzone rady!

Golenie niby sztuką tajemną nie jest. W końcu wystarczy dobre ostrze, którego używa się pod odpowiednim kątem. Jednak w rezultacie okazuje się, że wcale nie jest to takie proste, bo pojawiają się wypryski, wrastające włoski, które trudno usunąć, swędzenie czy inne podrażnienia. Jak zatem dobrze się golić. Poznajcie najlepsze i sprawdzone rady.

Jak dobrze zmiękczyć zarost, aby łatwiej można było go usunąć?

Przy goleniu wielu mężczyzn popełnia proste błędy, a wynikają one głównie z braku czasu, ale i z niewiedzy. W końcu chcesz ogolić się jak najszybciej, by wyruszyć rano w drogę do pracy. Ale jak to zrobić szybko i bezboleśnie, by znów nie pojawić się z plastrem na twarzy. Na pewno trzeba zacząć od tego, że kluczowe znaczenie ma odpowiednie zmiękczenie zarostu. Niektórzy mężczyźni golą się na sucho, jednak dla większości, także tych z wrażliwą skórą nie będzie to dobry wybór. Maszynkę można wykorzystać do trymowania brody, ale do golenia już niekoniecznie. Zatem już wiesz, że lepiej golić się na mokro, aby uniknąć podrażnień. Możesz nałożyć piankę albo przygotowane i rozrobione w tyglu mydło do golenia. W drugim przypadku możesz uzyskać naprawdę gęstą pianę. Zaczekaj kilka minut aż zarost zmięknie, a dopiero później chwyć za maszynkę. Najczęściej jest tak, że po nałożeniu pianki mężczyźni od razu przystępują do golenia, a to błąd.

Czym się golić, aby golenie było efektywne – maszynka na żyletki czy golarka elektryczna?

Golarką elektryczną nie ogolisz się zwykle na mokro z wiadomych względów – konstrukcja musi być wodoszczelna i bryzgoszczelna, a dodatkowo golenie musi odbywać się bezprzewodowo. Zatem golarki sieciowe nadają się tylko do golenia na sucho. Ale gdy wybierzesz golarkę elektryczną akumulatorową możesz golić się nią zarówno na sucho, jak i na mokro, co jest niewątpliwą zaletą. Taką golarką trudniej jest jednak ogolić się na zero, czyli zupełnie gładko. Taki efekt z kolei uzyskasz wybierając maszynkę na żyletki, zwłaszcza taką z regulowanym ostrzem. Wystarczy odpowiedni kąt golenia by usuwać włoski precyzyjnie. Z włosem goli się pod kątek około 30-45 stopni, a pod włos 15. Dotyczy to także brzytwy do golenia.

Tradycyjne golenie brzytwą – co warto wiedzieć

Wielu mężczyzn jest zafascynowanych wszystkim co wiąże się z retro, w tym dawnym golibrodą. Dlatego postanawiają zaopatrzyć się w brzytwę do golenia. Oczywiście ta tradycyjna bez wymiennego ostrza wymaga dokupienia skórzanego pasa wygładzania i osełki do ostrzenia. Musi być też myta i odkażana. Nieco łatwiejsza w obsłudze, bo nie wymagająca ostrzenia jest brzytwa do golenia na żyletki. Bo w tym przypadku podobnie jak w maszynce do golenia na żyletki po prostu wymienia się zużyte wkłady. Niezależnie jaki rodzaj akcesorium wybierzesz, tradycyjne golenie brzytwą wymaga wprawy. Początkujący powinni zaczynać od golenia z włosem, a potem w poprzek, a gdy już to opanują mogą spróbować golenia pod włos. Niezaznajomieni z brzytwą do golenia powinni nie dłuższy niż golić zarost dwudniowy. Podczas golenia skórę należy napinać wolną ręką, można też wypychać policzki językiem, wszystko to ułatwi golenie i ograniczy ryzyko zacięcia skóry. Rozwartą brzytwę należy trzymać w taki sposób, by kciukiem podpierać dolną część trzpienia, trzy środkowe palce obejmują ząbki brzytwy, a mały palec jest umiejscowiony na ogonie, tak by uchwyt brzytwy znalazł się między małym palcem a serdecznym. Oczywiście chwyt ma być pewny i wygodny i można wypracować też własny.

Środki po goleniu mają znaczenie, czyli czego używać, aby uniknąć podrażnień

Pomimo starań, czasem zacięcia się zdarzają. Wtedy warto mieć pod ręką ałun w sztyfcie, który zatamuje krwawienie. Po goleniu warto sięgnąć po balsam łagodzący, który w swoim składzie ma składniki nawilżające skórę i kojące. Woda kolońska jest przeznaczona dla mężczyzn, którzy z podrażnieniami nie mają problemów i na pewno dobrze odkaża skórę. Zapachy balsamów i wód zwykle są łagodne i nie utrzymują się zbyt długo. Zatem nie ma obaw o to, że będą kłócić się z użytymi perfumami, o ile użyje się racjonalną ilość. W przypadku wody kolońskiej jest to kilka kropel, a nie pół butelki.

Golenie jest sztuką, którą po prostu należy opanować. Ćwiczenie czyni mistrza. Dla jednych lepiej sprawdzi się maszynka, a dla innych brzytwa, ważne by efekt był zadowalający.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij