Jak inwestować w zegarki? Szwajcarskie zegarki godne polecenia

Jak inwestować w zegarki? Szwajcarskie zegarki godne polecenia

Jakie marki szwajcarskich zegarków są szczególnie godne polecenia? Pytanie to zadaje sobie wbrew pozorom wiele osób, które szukają odpowiedniego dla siebie zegarka. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nie każdy kupujący zdaje sobie sprawę z tego, jakie marki szwajcarskich zegarków są rzeczywiście godne polecenia. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie, czym tak naprawdę charakteryzują się szwajcarskie marki zegarków Roamer, Certina i Tissot.

Dlaczego warto inwestować w zegarki?

Na samym początku zacznijmy od podstawowej kwestii, a mianowicie dlaczego warto inwestować w zegarki? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka oczywista jak, mogłoby się to wielu osobom wydawać. Z jednej strony bowiem zegarek może stanowić zwykły przedmiot użytkowy, który wykorzystujemy na co dzień. Z drugiej zaś strony może on stanowić swoisty kapitał inwestycyjny. Pamiętajmy jednak, że aby zegarek był rzeczywiście dobrą warto, aby był on po pierwsze renomowanej marki, po drugi należy go utrzymywać w odpowiednim stanie. W przeciwnym razie może się bowiem okazać, że tak naprawdę stracił on na wartości. Niewątpliwą zaletą inwestowania w zegarki jest jednak możliwość dosyć sporych zysków. Zwłaszcza jeżeli mówimy o zegarkach wykonanych z metali szlachetnych oraz różnego rodzaju kamieni ozdobnych. Można więc śmiało stwierdzić, że zegarki renomowanych szwajcarskich firm mogą stanowić ciekawą, długoterminową lokatę środków.

Certina-DS-6-Lady.jpg

Tissot – niezawodność i zegarmistrzowski kunszt

Pierwszą z omawianych przez nas marek zegarków szwajcarskich, jest Tissot. Marka ta powstała w niewielkim szwajcarskim miasteczku Le Locle ponad 168 lat temu. Jej założyciele, Charles-Emile oraz jego ojciec Charlesem-Félicien Tissot. W stosunkowo krótkim czasie marka ta zrobiła niemałą furorę na światowym rynku zegarków do takiego stopnia, że stała się ona swoistym synonimem wysokiej jakości wykonania. Jednak prawdziwy rozkwit marki nastąpił na początku XX wieku, kiedy to firma uzyskała koncesję na dostawę zegarków kieszonkowych przeznaczonych dla gwardii cara Rosji. Obecnie zegarki Tissot należą do najbardziej renomowanych zegarków na świecie. Co więcej, zegarki tej marki są doskonałym przykładem połączenia niezwykłej wręcz elegancji, z najwyższą możliwą jakością wykonania. Dzięki temu zegarki wyprodukowane przez tę firmę bardzo rzadko ulegają awariom. Jest to możliwe do osiągnięcia po pierwsze dzięki zastosowaniu najlepszym możliwych podzespołów oraz materiałów. Po drugie do osiągnięcia tak dobrych efektów, konieczne jest odpowiednie zaprojektowanie zarówno graficzne, jak i techniczne zegarków tej marki. Wszystkie te cechy łączą w sobie zegarki Tissot.

zegarki-tissot-prx.jpg

Zegarki Certina – marka zbudowana na wartościach

Certina to kolejny doskonały przykład rodzinnej, szwajcarskiej manufaktury, która stawia nie na ilość, a przede wszystkim jakość wykonywanych przez siebie zegarków. Manufaktura ta została założona w 1888 roku przez braci Adolfa i Alfreda Kurth. Od tamtej pory zegarki Certina zyskały niezwykłe wręcz uznanie na całym świecie. Co ciekawe, w 1959 roku firma jako pierwsza wprowadziła w swoich zegarkach nowatorski system DS określający wytrzymałość zegarka, w tym również na kontakt z wodą. Już wówczas firma wprowadziła na rynek model zegarka pozwalający na zejście pod wodę na głębokość 200 metrów. Między innymi z tego powodu marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych zdecydowała się na Wykorzystanie zegarków tej marki w wielu swoich projektach, w tym Sealab II. Obecnie marka ta jest uznawana za jedną z najbardziej eleganckich, a jednocześnie wytrzymałych marek dostępnych na rynku. Doskonałym przykładem mogą być tutaj kolekcje Certina Urban oraz Certina sport, które stawiają z jednej strony na wysoką wytrzymałość, oraz funkcjonalność. Z drugiej zaś strony są zegarki Certina eleganckie.

Certina-DS-2-Turning-Bezel.jpg

Zegarki Roamer, czyli wyszukany dodatek Swiss Made

Zegarki Roamer to doskonały wręcz przykład szwajcarskiego kunsztu zegarmistrzowskiego. Historia tej marki sięga 1888 roku, kiedy Fritz Meyer postanowił założyć własną manufakturę zajmującą się produkcją zegarków. Od tamtej pory marka Roamer na stale wpisała się w umysłach wielu osób jak swoisty synonim wysokie jakości, połączonej z elegancją. Zegarki wyprodukowane przez tę firmę cechuje przede wszystkim niezwykły wręcz wygląd. Z tego powodu bardzo wiele osób decyduje się na ich zakup. Stanowią one bowiem doskonały wręcz dodatek do ich eleganckiego wyglądu. Zegarki Roamer stawiają jednak również i na designerski wygląd, czego doskonałym przykładem może być kolekcja Skeleton II, dzięki której możemy zajrzeć do wnętrza zegarka.

roamer-220837-48-55-20-LR.jpg

Jak inwestować zegarki, by zarobić?

Decyzja o zakupie zegarka jednej z trzech wymienionych przez nas wcześniej marek może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli z jednej strony zależy nam na jakości połączonej z elegancją, a z drugiej zaś traktujemy zegarek jako swojego rodzaju inwestycję. Między innymi dlatego nie warto kierować się tylko i wyłącznie kwestią niskiej ceny przy wyborze szwajcarskiego zegarka. W przeciwnym wypadku może się bowiem okazać, że kupiony przez nas zegarek nie spełni pokładanych w nim oczekiwań.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij