Zadbaj o szybkie odholowanie uszkodzonego samochodu ciężarowego, przeładunek lub naprawę

Na polskich drogach każdego dnia zdarza się wiele groźnych wypadków i mniej groźnych kolizji. Te z udziałem aut ciężarowych zwykle należą do tych pierwszych zdarzeń, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze zderzeniem auta ciężarowego i osobowego. Zawsze można jednak liczyć na fachową pomoc drogową.

Profesjonalna pomoc drogowa – Ciechanów jako miasto tranzytowe oferuje ją Twojej firmie

Każda kolizja niesie ze sobą konieczność spełnienia wielu formalności, bo trzeba ustalić sprawcę, spisać oświadczenie i na tej podstawie zgłosić się do ubezpieczyciela o wypłatę odszkodowania z OC sprawcy. W sytuacji, gdy dojdzie do wypadku droga jest dłuższa, zwłaszcza gdy jedna ze stron doznała obrażeń. Jednak i w jednym i w drugim konieczne może być odholowanie samochodu ciężarowego w celu jego diagnostyki i naprawy. Tutaj pomoże profesjonalna pomoc drogowa – Ciechanów jest miastem, przez które przejeżdża mnóstwo transportów ciężarówek i tirów. W końcu wiedzie tu kilka dróg krajowych nr 7, 10 , 50 czy 60. Wystarczy, że wybierzesz numer do firmy Robex pomoc drogowa błyskawicznie pojawi się na miejscu zdarzenia, by odholować ciężarówkę lub tira. Dysponują specjalistycznymi hakami holowniczymi, które gwarantują bezpieczeństwo takiego transportu. Nie tylko pomogą odholować tir firmowy do warsztatu, ale również dokonać przeładunku towaru do nowej ciężarówki. W końcu w logistyce czas to pieniądz i nie można pozwolić sobie na żadne zastoje. Gdy ciężarówka utknęła w rowie, dysponuje specjalnymi wyciągarkami i rozwiąże Twój problem szybko i skutecznie.

Awaria na drodze może się zdarzyć – zbyt duży ubytek paliwa albo konieczność wymiany opony

W przypadku drobnych awarii na drodze, które można usunąć na dodatkowym pasie, czy też w wyznaczonym samodzielnie miejscu, zabezpieczonym trójkątem ostrzegawczym, można zabrać się do pracy albo wezwać pomoc. Jak wiadomo wymiana opony w samochodzie ciężarowym, a tym bardziej tirze, do łatwych nie należy. W końcu już sama opona waży sporo, nawet 80 kg. Zatem potrzebny jest specjalny podnośnik, czy klucze do śrub, a także ciężarki do wyważenia. Pomoc drogowa z taką pracą poradzi sobie bez trudu. Kierowca, gdyby miał robić to sam musiałby poświęcić więcej czasu i zawsze wozić ze sobą sprzęt. Inną sprawą jest duże zużycie paliwa. Jeśli zdarzy się jego duży ubytek, a do najbliższej stacji benzynowej zostało trochę kilometrów, bądź kierowca przeliczył się z jazdą na rezerwie, to pozostaje pomoc drogowa. Robex oferuje swoje usługi w okolicach Ciechanowa i firma może dowieźć benzynę, czy olej napędowy, by możliwy był dojazd do najbliższej stacji czy też do miejsca docelowego, jeśli trasa ciężarówki właśnie się kończy. Zatem dzięki fachowej pomocy można zrealizować dostawę czy odbiór towaru na czas czy też jedynie z niewielkim opóźnieniem.

Drobna usterka nie powinna być przeszkodą w realizacji planu dotyczącego transportu i spedycji towarów. Oczywiście, gdy okaże się, że nie może być usunięta na miejscu, konieczne będzie odholowanie ciężarówki w bezpieczne miejsce i rozładowanie towaru, a następnie przeładowanie go do nowego, podstawionego dostawczego pojazdu. W pojedynkę trudno sobie z tym poradzić, dlatego warto skorzystać z usług firmy, która i taką usługę oferuje.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij